Vyvýšené záhony a kvetináče - Work studio

Prejsť na obsah
Vyvýšené záhony a kvetináče
Ponúkané služby
  V rámci voľnej živnosti ponúkam služby v oblasti výroby komponentov, montáže a povrchových úprav menších aj väčších kvetináčov a vyvýšených záhonov v rozmeroch cca do 200x100cm (dĺžka x šírka).
Prípadné väčšie rozmery podľa dohody.
Najvyšší dôraz kladiem práve do prípravy materiálu, z ktorého zhotovujem jednotlivé kusy:
 • výber vhodného a kvatitného dreva podľa použitia !
 • nanášanie náteru, ešte pred samotnou montážou (pokiaľ to dovoľuje konštrukcia výrobku) !
Každá latka je teda natretá aj v samotných spojoch drevo na drevo, kde už následná úprava po montáži nie je možná. V takýchto miestach je materiál najviac náchylný hnilobe, nakoľko vo vodorovných miestach spojov sa voda udrží najdlhšie a ťažko odteká, či odparuje sa.
Mnohí výrobcovia zhotovujú najprv celé výrobky a potom ich natierajú podľa požiadaviek zákazníka. Je to oveľa menej pracné a rýchlejšie, no z dlhodobého hľadiska sa tým degraduje celková kvalita dreveného výrobku. Pri natieraní až po zložení výrobku v podstate dostávajú ochranu zväčša len časti, ktoré sú najmenej náchylné hnilobe, no najviac viditeľné.
 • nanášanie náteru ručne a nie striekaním !
Nanášanie náteru ručne štetcom dáva oveľa lepšie možnosti pre aplikovanie potrebného množstva náteru aj v miestach prasklín a záhybov, kde je to potrebné.

  Tento spôsob povrchových úprav je oveľa náročnejší na čas aj prácu, čo samozrejme vo veľkej miere ovplyvňuje dlhšiu dobu vyhotovenia a v neposlednom rade aj celkovú cenu výrobku. Z toho dôvodu mám v ponuke dva typy vyhotovenia EXCLUSIVE a CLASSIC (popis jednotlivých typov je uvedený nižšie) s drevom vyššej kvality a lepšou odolnosťou, alebo drevo kvality bežného reziva. V prípade povrchovej úpravy samozrejme používam rovnaké kvalitatívne postupy, pokiaľ si zákazník výslovne nežiada jednoduchší spôsob z dôvodu zníženia ceny. Každopádne by som doporučoval na kvalite náteru nešetriť.

  Na natieranie používam spravidla dva typy lazúr - CHEMOLUX S EXTRA a BELINKA TOPLASUR UV PLUS, ktorých vzorkovník je aj na stránke.
Doporučujem zvážiť si, ktorý z náterov sa použije, nakoľko odtiene každého výrobcu sa v mnohých prípadoch dosť líšia a pre budúcu údržbu, alebo výrobu ďalších doplnkov je dobré použiť rovnaký typ náteru.

Doba dodania je podľa aktuálneho množstva objednávok. (cca 3 - 4 týždne).
Odber je len osobne, dopravu si treba zabezpečiť.
Vyhotovenie - EXCLUSIVE
 • použitý materiál sú hranoly C24 (
  9,5x4,5cm)
  - severské drevo s vysokou odolnosťou proti poveternostným podmienkam.

 • kompletný náter každej strany hranolu pred montážou
 • spájanie radov hranolov veľkými priečnymi skrutkami - cca každých 40 cm od seba s predvŕtanými otvormi, aby drevo nepraskalo. Zapustené skrutky spojov sú zo spodnej strany konštrukcie, aby sa zabezpečilo, že prípadná voda, alebo vlhkosť sa nebudú držať v predvŕtaných otvoroch spojov.
 • v mnohých prípadoch nie je potrebná priečna výstuž záhonu, nakoľko samotná konštrukcia je dostatočne pevná - to zabezpečuje aj krajší a jednoduchší vzhľad s čistými líniami. Podľa potreby a samotného použitia (napríklad pri väčších rozmeroch a častom prenášaní) je možné aj doplnenie výstuže.
 • tretí dodatočný opravný náter z dôvodu prekrytia vŕtaných dier a prípadných nedostatkov vzniknutých počas montáže
 • dokončenie výstelkou z nopovej fólie
Vyhotovenie - CLASSIC
 • použitý materiál sú dosky bežné hobľované rezivo
  (cca 10
  x3 cm až 20x3cm podľa aktuálnej ponuky) - drevo na klasické stavebné účely. Treba počítať s nižšou kvalitou, kde môže dochádzať k menším deformáciám a neskorším prasklinám vplyvom počasia. Vyššia nasiakavosť materiálu môže spôsobovať aj pracovanie dreva, čo sa prejaví hlavne miernym napučaním a následne zosychaním v závislosti od počasia.

 • kompletný náter každej strany dosky pred montážou
 • spájanie dosiek spôsobom rohových hranolov a prípadnými stredovými výstužami - na vnútornej konštrukcii tak nutne vznikajú výstupky, ktoré sú buď viditelné, alebo je možné ich prekryť vrchou radou na plocho pripevnených dosiek.
 • tretí dodatočný opravný náter z dôvodu prekrytia vŕtaných dier a prípadných nedostatkov vzniknutých počas montáže
 • dokončenie výstelkou z nopovej fólie
Objednávky a informácie:

Telefón: 0903 472 331
E-mail:   info@workstudio.sk
Web:     www.workstudio.sk

Telefón: 0903 472 331
E-mail:   info@workstudio.sk
Web:     www.workstudio.sk
Telefón: 0903 472 331
E-mail:   info@workstudio.sk
Návrat na obsah